Základní informace o New school tetování.

New school jako termín je signifikantní právě pro tetování, v umění by jsme ho mohli přirovnat k animovanému, kreslenému stylu. New school tetování vznikal již v 70. letech po vzoru old school tetování v Americe. Často je tento styl inspirován Disney figurkami, filmovými herci, super hrdiny, a scifi filmy. Dále můžeme pozorovat stopy umění graffiti a hip hopu.


Vyznačuje se použitím širokých linek, intenzivními barvy a přehnanými proporcemi předmětu, či postavy (příliš velké oči,rty, ruce atd..) podobnými karikatuře, dále využívá realistických barevně kreslených postav a předmětů a je často nazýván „cartoonish“. Barvy bývají jasnější a více nasycené než tradiční nebo neotradiční práce. 


New school artisti přišli na mnoho nových technik, které sdíleli a rozvíjeli s ostatními tatéry na rozdíl od old school tatérů, kteří si většinou své techniky bedlivě střežili.

Nejvíce rozvíjeli hru světla a stínů , důležitost popředí a pozadí,  vystupující předměty, na které chceme upozornit. Také jasnost a konstrast barev a plasticitu předmětu. 

Mezi nejlepší new school tatéry současnosti patří Švéd Ed perdomo  Adam Aguas, Scotty Munster z USA, či Jime Litwalk známí ze série seriálu Ink Master.


Vložit komentář