Jak použít CAREFUN a na co si dát pozor. 

Jak správně použít krycí folie-dermalizer,carefun,EZ derm a jiné.

Krok 1

Mnoho tatérů si myslí že po nalepení folie vše končí a zákazník jednoduše po 5-6 dních folii sundá a je hotovo. Tento postup je ale špatný.
Oficiální stanovisko zdravotního institutu určilo používání takto(Pochopitelně tyto folie se používají ve zdravotnictví již dlouhou dobu a to třeba na popáleniny a jiné): V případě že použije folii na čerstvé tetování tato folie by neměla být na kůži déle něž 24 hodin a to vzhledem vyplavování tekutin. Je logické že čerstvé tetování nemůžete nechat šest dní ve všech tekutinách, které bude nové tetování vylučovat. A pokud ano, tak to určitě není správné. Jen podotýkám že CAREFUN vždy nanášíme na čistou a suchou pokožku(tetování), nepoužívejte žádný krém!!! Když budete folii odstraňovat klidně během sundávání použijte trochu vlažné vody třeba s antibakteriálním mýdlem tak aby jste čerstvé tetování nepoškodili. Pokud Vám kůže zrudne pod folií může se jednat bud o infekci a nebo alergickou reakci. V tomto případě folii sundejte a již nepoužívejte. 

Krok 2

 Po tomto časovém intervalu by správně tetování mělo být umyto antibakteriálním mýdlem a důkladně vysušeno. Pokud je potřeba opětovné použití folie a to třeba z důvodu práce v prašném prostoru a nebo jako kryt před možným stálým kontaktem s oblečením a další, tak samozřejmě carefun můžete znovu použít a v této druhé fázi již na dobu 48 hodin až 3 dní z toho by celková době neměla přesáhnout dobu šesti dní :) 
Samozřejmě v druhé fázi je pro pokožku lepší když dýchá ale jak jsem již psal výše je mnoho míst, které mohou být spolu s kontaktem oblečením velmi nepříjemné a mohly by tetování poškodit.
Pamatujte si že i když máte carefun, tak s čerstvým tetováním nesmíte do vody(koupaliště), neměli by jste sportovat a rozhodně zapomeňte na opalovačku ( všeobecně opalování není dobré i pro zahojené tetování a vždy je třeba pokožku chránit bud opalovacími nebo krémy určené přesně pro ochranu tetování)

  • Uveřejnil: KosečekV1
  • Zařazeno do: Rady/Návody
  • Přečteno: 8768
  • Komentář: 0

Vložit komentář