SEZNAM TETOVACÍHO VYYBAVENÍ DO ZAČÁTKU

Dnes se podíváme na to, jaké vybavení budete potřebovat ve Vašich naprosto prvních krůčcích za cestou stát se tatérém.
Tento článek bude zaměřen pro zákazníky, kteří nemají naprosto žádné vybavení a touží po tom začít tetovat .


Seznam tetovacího vybavení:
1) Tetovací sadu ( vždy v začátcích je lepší koupit už tetovací sadu a né si skládat sadu sám)
Pokud máte finanční rozpočet neomezený můžete zakoupit sadu kufříkovou kde je velká obsáhlost vybavení a nebo rovnou začít s lepšími strojky a to typu PEN.

2) Tetovací jehly/cartridge - Jehly i cartridge v případě že je jich v sadě málo můžete různě dokupovat. V tetovacích cartridgí můžete začít třeba značkou Quatat později vyzkoušet i jiné, v případě že jste amatéři rozdíl nepoznáte.
Klasické jehly můžete kupovat standartní tady to není žádná věda.
Doporučuji vždy koupit více velikostí jak jehel tak cartridgí. Myšleno: 5x3RL,5x5RL,5X7RL,5X9RL,5x11RL totéž v jehlách RS a také v M.
Proč? Většina tatéru si oblíbí jen pár velikostí a ostatní již nepoužívá takže si to musíte projít. Větší jehly než 11 jsou Vám v úplném začátku k ničemu prozatím. 

3) Tetovací barva - Pokud v sadě máte pouze jednu barvu a nebo žádnou je dobré si zakoupit celý set barev .
Pokud chcete začít třeba jen s černým tetování doporučuji zakoupit velkou láhev značky Panthera nebo Dynamic rozhodně neprohloupíte. 
NEZAPOMEŇ TAKY NA KELÍMKY NA BARVU !

4) Desinfekce - V první řadě účinnou desinfekci na pokožku- nejlépe z Naší nabídky Ajatin. V druhé řadě na nástroje - nejlépe opět u Nás a to Mikasept.
Samozřejmě lze použít i jiné značky. 

5) Vazelína- Aby jste mohly tetovat tak bez vazelíny se neobejdete. Místo které tetujete vždy musí být namazáno vazelínou tak aby se jehla při tetování nezadrhávala.
V našem obchodě můžete koupit buď malou vazelínku od značky Vitar a nebo větší balení od Americké značky Dynarex a to 425g.
Tady se hodí pořekadlo kdo nemaže ten nejede:) 

6) Green soap - Jedná se o antibakteriální mýdlo doplněno dalšími účinnými látky a to vhodné pro použití utírání a umývání během i po tetovaní. 
U nás můžete zakoupit jak koncentráty tak i lahvičky připravené ihned k použití.

7) Hygiena - Každý tatér musí mít rukavice v lepším případě i roušku (mnoho tatéru roušku nepoužívá špatně se jim sní pracuje)
Sterilní prostředí je samozřejmostí. Jako další nezapomeňte na papírové utěrky pro utírání přebytečného inkoustu z kůže( čím jemnější tím lepší).

8) Přenos tetovacícho motivu - Budete potřebovat přenášecí papír a roztok. V naší nabídce naleznete velké množství těchto produktů tak aby si každý přišel na své.
Doporučuji vyzkoušet Stencil Stuff + spirit repro FX nebo Kores. Samozřejmně i ostatní jsou super :) 

9) Anestetika - V začátcích naprostá zbytečnost, později lze dokoupit třeba produkt Derma Numb.

10) Dobré osvětlení - Kupovat nemusíte třeba u Nás hned profi lampu pro tatery ale osvětlení je základ. 

Tohle by měl být základní seznam věcí které budete potřebovat, samozřejmě mnoho věcí se dá nahradit z běžného žití jeden takový příklad je nahradit stencil přenášeč obyčejným old spice(kulička), je třeba ale počítat s tím že obtisk, nebudete tak dokonalí, jako když použijete roztok, který byl k tomu vyroben.
Snad jsme trochu pomohly.
Nezbývá mi Vám popřát hodně štestí a ať se z mašinek jenom kouří :) 
  • Uveřejnil: KosečekV1
  • Zařazeno do: Rady/Návody
  • Přečteno: 9279
  • Komentář: 0

Vložit komentář