Základní vědomosti pro každého tatéra.

Bezpečnost při tetování 


Jako body art umělec budete pracovat s krví. Bezpečnost pro vás i vaše klienty je tak hlavní záležitostí. Vždy se ujistěte se, že všechny vaše očkování jsou aktuální. Pokud za sebou nemáte očkování proti hepatitidě, bylo by dobré se očkovat. Toto očkování je na tři etapy s časovým odstupem jednoho měsíce. 
Jako tatér můžete očekávat, že budete vystaveni infekcím, které mohou být přenášeny v kontaktu s krví. Mezi tyto infekce patří hepatitida B , hepatitida C a HIV . 
Každý zodpovědný tatér, by měl alespoň trochu vědět jak se vypořádat s těmito infekcemi a hlavně jak předejít nakažení. 
Zde pro Vás máme pár typů
• Umyjte si ruce antibakteriálním mýdlem před a po každém tetování. 
• Používejte vhodné rukavice. (Rukavice si můžete postříkat desinfekcí)
• Používejte sterilizované jehly (pochopitelně platí i pro cartridge) pro každého klienta nové. I když jsou jehly sterilizovány buďte předvídaví a jehlu stejně desinfikujte. 
• Vyčistěte pracovní prostor pro tetováním.
• Jehly, cartridge a jiná zařízení likvidujte lékařsky schváleným způsobem. (Myslete na možné poranění v případě že jehlu vyhodíte do obyčejného koše)

Rizika pro vás a Vaše klienty
Před tím než začněte tetovat byste se měli naučit chránit vás i vaše klienty před riziky spojenými s tetováním. Největší riziko pro sebe a pro ostatní je narušení krevního patogenu. Použití sterilního vybavení, rukavic a správných způsobů likvidace tomu můžete předejít. Čištění rukou a pracovního prostoru před, během a po tetováním je nutností.
Druhým rizikem pro vás i vaše klienty je, že klient je s tetováním nespokojen. Tetování je trvalé. Je důležité, abyste se naučili efektivně komunikovat s vaším klientem. Váš klient je živý, pohyblivý příklad vašeho uměleckého díla. Musíte udělat vše pro to, abyste se ujistili, že je šťastný a připravený na tetování.
 Dá se taky trochu říct že tatér je trochu i psycholog, musíte se snažit se svým klientem komunikovat a alespoň trochu mu ulehčit od bolesti během tetování a to tak že navodíte kamarádskou atmosféru, to je základ :)
 Častokrát mají klienti představu o typu tetování, které by chtěli, a je vaším úkolem tuto myšlenku převzít od abstraktního po konkrétní.


WWW.PROTETOVANI.CZ

  • Uveřejnil: Koseček
  • Zařazeno do: Rady/Návody
  • Přečteno: 1992
  • Komentář: 0

Vložit komentář