Tetovací barva s DNA zesnulého člověka

Morbidní DNA tetování

Vědci přišli s jedním z nejvýznamnějších tetovacích nápadů všech dob. Zde je vše, co potřebujete vědět o DNA tetování a jak fungují.


Někteří lidé zvěčňují své blízké tím, že si nechají udělat symbolické tetování. Ale vynálezce Patrick Duffy posunul tento koncept o krok dále. Jeho společnost, Everence, syntetizuje DNA blízkých a přeměňuje ji na práškovou látku, kterou lze přidat do tetovací barvy a převést do jakéhokoli designu. Máme vše, co potřebujete vědět o tom, co DNA tetování jsou, jak fungují, zda jsou DNA tetování bezpečné, a jaký je cenový rozsah DNA tetování.


Co je DNA tetování?

Fráze vás může zavést do úvahy o komplikovaném řetězci pečlivě vytetovaném na něčí paži, ale koncept je mnohem grandióznější než to to. DNA tetování využívá vzorky DNA od milovaného člověka (mohou být živé nebo mrtvé) a používá vědecký proces k transformaci DNA na prášek, který může být poté smíchán s tetovací barvou. Koncept vynalezl Patrick Duffy, který dříve provozoval potápěčskou firmu pro vojenské veterány. Během jednoho potápění se setkal s ženou, která měla tetování na noze věnované jejímu muži, zahynul boji u námořnictva SEAL. Duffy si myslel, že tento hold je krásný a přemýšlel nad tím, jak mohou být tetování ještě více významné.


Ve spolupráci s vědci založil Duffy svou společnost, Everence, která syntetizuje DNA pro smysluplnější tetování. DNA je získávána z organické hmoty, jako je popel z kremace, vlasy nebo dokonce mrtvé kožní buňky. DNA je extrahována a uzavřena v mikroskopických kapslích zdravotnického materiálu, poté smíchána s tetovací barvou. Můžete si vybrat jakýkoliv tetovací vzhled, který se vám líbí, a protože DNA je uzavřena v mikroskopických kapslích, DNA zůstane vždy uzavřena (nezmizí do vašeho těla). Vzhledem k technologii použité v Everenceově syntéze DNA může být toto bezpečná volba - FDA však ještě nezkoumala bezpečnost DNA tetování.


Jak funguje DNA tetování?

DNA tetování funguje extrakcí DNA z milovaného člověka a jeho buněk (nacházejících se například ve vlasech). DNA je syntetizována a zapouzdřena v mikroskopických kapslích látky známé jako PMMA (podobně jako Plexiglass), která se pak smísí s tradiční tetovací barvou.


Můžete mít tedy dna tetování z vaší milovanou osobou, ať už žije nebo zemřel, tetování může mít jakoukoliv podobu, kterou si přejete. DNA extrahovaná společností Everence je umístěna v malé injekční lahvičce, což znamená, že ji můžete přivézt do každého uznávaného tetovacího salónu, který ochotný vám toto tetování udělat.


Je DNA tetování bezpečné?

Zatímco Everence tvrdí, že jejich postup, včetně injekcí pod kůží PMMA kapslí, je bezpečný, nebyly provedeny žádné studie, které by tuto žádost potvrdily. Tetovací inkousty jsou podle Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) kategorizovány jako kosmetické přípravky a FDA nemá žádné specifické varování proti tomuto postupu s použitím toho, co někteří nazývají morbidní inkoust. Má však obecná varování před tetováním, včetně rizika infekce, zjizvení nebo alergické reakce. Jako vždy je důležité prověřit svého tatéra a diskutovat o svých plánech se svým poskytovatelem zdravotní péče a ujistit se, že váš tatér používá standardní hygienické návyky, včetně sterilizovaných jehel, rukavic a barev.


WWW.PROTETOVANI.CZ


by: Anna Davies
Tags:

Vložit komentář