Kvalita tetovacích barev a na co jsi dát pozor ? 

Kvalita tetovacích barev 

Dnes si probereme tetovací barvy a vše kolem. Mnoho zákazníku se nás ptá, jakou si zakoupit tetovací barvu a to jestli takovou značku nebo makovou. 

V současné době je na trhu mnoho značek tetovacích barev i my jsme se Vám snažily otevřít oči a přivést do našeho obchodu ty nejlepší z celého světa a dnešním dnem prodáváme nejvíce barev v ČR. 

1) Je nejdůležitější vždy nakupovat barvy originální a atestované. Většina prodejců v České republice takové barvy prodávají až na jednu až dvě nejmenované společnosti. Prodávat Čínské barvy je hazard s lidským zdravým a absolutně zbytečný. Problém je že většina čínských tetovacích barev obsahuje těžké kovy a ty mohou způsob i rakovinu kůže a to jen kvůli tomu, že nějaký hlupák chtěl ušetřit 400kč . 

2) Chci černou barvu, která je doopravdy černá a dlouho vydrží - Když mě osobně tuhle otázku zákazník položí, tak mě napadnout okamžitě dvě značky barev a to Panthera a Dynamic . 

Dynamic Black : Úžasná tetovací barva, která je doopravdy černá a navíc i po několika letech. Tato barva má ovšem jednu nevýhodu a to tu, že se jedná snad o nejvíce falšovanou tetovací barvu. V první řadě nikdy tuto barvu nekupujte z ebay a od podobných  čínských prodejců. Tak jak i samotná firma Dynamic uvádí, tak barvy prodávané na těchto stránkách nejsou originální . 
Výrobce : USA

Panthera: Pro mě osobně barva number one , tato značka nabízí mnoho rozlišení barev a to od linkovacích, vybarvovacích až po bleding či barvy pro hladký finish. Rozhodně doporučuji barvu XXX která krásně chytá a spolupracuje s kůží .
Tato barva je i po mnoha letech stále černá. V současné době, si nemyslím že existují napodobeniny této barvy i když dneska je možné vše :) 
Výrobce : Oproti Dynamic ink je výrobce z Evropské Unie a to konkrétně Itálie.

3) Barevné barvy: Jedny z nejlepších v současné době jsou barvy World fomous Ink, které mají velice dobré a kvalitní pigmenty. Osobně jsem tyto barvy odzkoušel, a paráda :) 
Tím pochopitelně neříkám, že ostatní značky jsou špatné, určitě je nutné zmínit i další velice kvalitní tetovací barvy a to  Eternal Ink- bohužel u této barvy se vcelku často stává že si na ní posvítí nějaký kontrolní úřad a pokaždé v nějaké barvě něco najde a tím je myšleno enormní přítomnost karcinogenních látek. 
Výborné tetovací barvy a to konkrétně barevné odstíny mají i Moms Millennium, které jsou známé svou krémovou viskozitou .
Rozhodně bych se nebál zkoušení i nových tetovacích barev, a to třeba od značky Solid ink nebo Fusion Ink tyto dvě značky jsou velice populární už nějakou dobu v Americe a pracují s nimi jedni s nejlepších umělců světa.  U inkoustu bílých je všeobecně problém a to v tom, že každý jsme jiný  a né každá značka barvy chytá tak jak by měla. Tady doporučuji mít v záloze vždy alespoň dvě až tři bíle barvy od více výrobců .
Jedna z největších chyb ale je, že barva není promixována, kdo si totiž myslí že bílou barvu jen tak protřepe v ruce tak se hodně plete :) Bíle barvy mají hodně kalu a pro maximální využití barvy je nutné ji pořádně zamíchat, jak to už nechám pochopitelně na Vás, můžete si zakoupit u nás speciální mixérek na tetovací barvy a nebo si koupíte něco podobného co plní podobnou funkci někde v obchodě :) 

4) Ředění tetovacích barev: Tetovací barvy můžeme ředit bud destilovanou vodou a nebo jako profík speciálním solutionem který obsahuje destilovanou vodu (mrtvá voda) a navíc s glycerinem což je nejlepší pro ředění barev jelikož samotné tetovací barvy obsahují glycerin  také, tudíž to na sebe pěkně naváže a kvality pigmentu se poškodí nejméně. Další plus glycerinu je v tom, že pomáhá látkám vstřebávat se do pokožky .
V žádném případě, ať Vás nenápadně ředit barvu vodou z kohoutku! Voda z kohoutku obsahuje mimo jiné chlor, který ničí pigmenty v tetovací barvě a pod kůži Vám nebude dělat dobrotu- projeví se červeným zarudnutím . 

5) Nedoporučuji používat: Rozhodně, já sám jsem se vždy vyhýbal barvám značky Kuro sumi . A to hlavně z důvodu toho, že těchto barev je na trhu tolik neoriginálních, že v tom je prostě strašná paseka a osobně si myslím že v ČR bude mít originál pouze hrstka prodejců. Dále mám takový dojem že tato barva vyráběna v Japonsku nemá platný atest pro EU, takže by neměla být používána ve studiích, pochopitelně co si dělá každý doma je pouze jeho věc a nikdo mu do toho nemůže kecat :) Většina testů této barvy byla katastrofální a obsahovala šílené hodnoty různých uhlovodíku a všeho možného. Je ovšem možné že testovaly právě padělky z Číny. Podotýkám tohle je pouze můj názor a úhel pohledu :)


6) Kde kupovat tetovací barvy? Tetovací barvy kupujte od prověřených dodavatelů. Nebudu Vám říkat, aby jste kupovali tetovací barvy pouze u nás, ale je třeba podotknout že barvy už prodáváme dlouho a potrpíme si na vysoký standart. Mnoho těch nejlepších umělců, kupuje barvy právě u nás a nikdy nebyl žádný problém. Všechny tetovací barvy uchováváme ve správných teplotách a pochopitelně schované před jakýmkoliv UV zářením, tak aby pigmenty nebyly poškozeny a vy mohly tak pracovat s tím nejlepším. 
Malá reklama na konec no jo no :))))
  • Uveřejnil: KosečekV1
  • Zařazeno do: Rady/Návody
  • Přečteno: 5210
  • Komentář: 0

Vložit komentář