Vaše nejčastější kladené dotazy-odpovědi

Nejčastěji kladené dotazy – odpovědi

Jelikož se čím dál častěji objevují stejné či podobné dotazy, napadlo nás vytvořit stručný přehled odpovědí na otázky, kterými nás zahrnujete. Docílíme tak toho, že budete mít alespoň základní informace pod jednou střechouJ.

1) Mám si koupit rotační strojek nebo cívkový?

Nikdo nedokáže odhadnout, co Vám bude sedět za strojek. Cívkový strojek si můžete různě skládat dle Vaší potřeby a je to takřka nesmrtelný strojek, ale jeho nevýhodou je, že je těžký a hlučný a nastavení je pro amatéra složitější.

Rotační strojek je tichý, lehký, elegantnější, nepřenáší tolik vibrací, ale je ovšem dražší a poruchovější, „štelovat“ můžete pouze zdvih a voltáž (napětí).

Více v sekci rady/návody.

2) Co znamenají ta písmenka a čísla před jehlami?

Jelikož máme na stránkách podrobný návod, tak to vezmeme jen tak zlehka: RL-Round Liner - (jehla určená k linkování), RS-Round shader - (tato jehla je určena k detailnímu stínování), M-Magnum (jehla určena k vybarvování a stínování, může být ve více provedeních jako například RM-round magnum, F-Flat a další).

Číslo před písmenky označuje počet jehel.

3) Jaká je nejlepší tetovací barva?

Častá otázka, na kterou se opět nedá přímo odpovědět. Většina tatérů své barvy neprozrazuje. Pokusíme se Vám alespoň poradit.

Chci-li černé tetování, volím prověřenou klasiku - Panthera, Dynamic, Eternal, Intenze.

Chci-li barevné tetování - World Famous Ink - v současné době jsou na vrcholu své slávy, Eternal, Moms - zajimavá hustá konzistence, Intenze - mnoho tatérů tuhle značku ve svém saloně používá, já jim nikdy nepřišel na chuť.

Chcete bílou barvu, která bude pěkně chytat? Bílou barvu doporučuji koupit alespoň od dvou značek, třeba W. F. I. a Moms, každá kůže na bílou reaguje jinak, tak je dobré mít ještě jinou značku v záloze.

4) Jsou vaše tetovací barvy kvalitní?

Naše tetovací barvy jsou originální a jsou v té nejvyšší kvalitě. Barvy mají pochopitelně platný atest pro EU. A co ještě dodat? Máme 15 světových značek :))

5) Jaký krém používat k lepšímu zahojení po tetování?

Odpovědí je strašně mnoho. Z produktů, které prodáváme, Vám doporučím značku Tattoo Goo a všechny jejich přípravky, nebo potom Ink Fixx, dále z toho, co můžete kdekoliv koupit, to může být třeba originální (modrá) Indulona, mnoho lidí používá pouze vazelínu - někdo ale zase namítá, že vazelína ucpává póry atd. V dnešní době můžete navštívit i kteroukoliv lékárnu, kde zakoupíte mnoho mastí vhodných po tetování. Vše s PANTHENOLEM je vítáno :) Důležité je dodržovat hygienu a tetování několikrát denně umývat antibakteriálním mýdlem, poté důkladně vysušit a následně namazat.

6)  Jak mohu přenést motiv na kůži?

K přenášení motivů budete potřebovat tzv. přenášecí papír, a to třeba od značky SPIRIT, značek je pochopitelně mnoho, dále budete potřebovat přenášecí tekutinu (gel, krém) - opět mnoho značek, ale SPIRIT je celkem fajn :) Dá se nahradit i OLD SPICE, ale obtisk nebude kvalitní (tohle je metoda spíše úplných začátků).

7) Mohu tetovat kamarády a tím se učit?

K tomu, abyste mohli provádět legálně a za peníze tento zásah do lidské kůže, potřebujete atestaci (licenci), dále pak příslušnou živnost. Nicméně pokud budete začínat s tetováním, tak není nikde psáno, že nemůžete trénovat na svých kamarádech, ale to s tou podmínkou, že celý zákrok budete dělat zdarma a kamarád je poučen o všech následcích, které mohou nastat (zdravotní komplikace, psychická újma a jiné) a pochopitelně je nutné, aby Vám toto poučení stvrdil svým podpisem. Nalijme si čistého vína - většina tatérů ve svých začátcích tetovala bez licence, a až ta jejich dílka vypadala trochu k světu, tak si ji pořídili, opačně to nemá moc logiky. Tím nikoho nenavádíme, aby si licenci udělal nebo neudělal, tohle rozhodnutí je jen a jen na Vás.

Tak snad jsme Vám svými odpověďmi alespoň troch pomohli:).

6. 5. 2018

  • Uveřejnil: Koseček
  • Zařazeno do: Rady/Návody
  • Přečteno: 6859
  • Komentář: 0

Vložit komentář