RADY DO ZAČÁTKŮ

ZAČÍNÁME TETOVATJste ve fázi kdy máte zakoupený strojek, či celou sadu a pokládáte si otázku jak začít s tetováním?

V tomto stručném návodu se Vám pokusíme alespoň trochu pomoct do začátků.

Jak začít tetovat:

Z předešlého návodu jste se mohli dozvědět jak sestavit a nastavit rotační i cívkoví tetovací strojek. Nyní se podíváme jak trénovat tetování.

Trénovat tetování můžete hned na dvou věcích. Ty  jsou za 1.) Trénovací tetovací kůže, kterou můžete zakoupit na našem e-shopu wwww.protetovani.cz, nebo za 2.) Prasečí kůže, kterou lze zakoupit v řeznictvích malých i velkých.

Práce s umělou tetovací kůží

Umělá kůže jak už z názvu vyplývá, je kůže umělá tudíž v ní nejsou pigmenty jak v kůži lidské.  Na této kůži si můžete procvičit hlavně hloubku vpichu jehly, rovnost čar či přesnost obkreslování motivů. Jelikož ale tetovací kůže nemá pigment jako lidská, tudíž si nevyzkoušíme pružnost kůže, a nevidíme celkový progres jelikož barva zůstává stále stejná jako při vpichu( barva v kůži nepracuje nevpíjí se jako u skutečné kůže).¨


Práce s vepřovou kůží

Tato kůži se v pigmentaci a vrstvách, velice podobá té lidské. Na druhou stránku je kůže už pochopitelně mrtvá a dále již nepracuje. Tímto způsobem si můžeme dobře procvičit vpich jehly, linkování, stínování, vybarvování přenášení motivů či správné natahování kůže při tetování.

Doporučujeme před tetováním vepřovou kůži vždy odmastit a popřípadě i oholit. 

Na internetu můžete najít i variantu tetování na ovoci jako jsou pomeranče nebo grepy. My tuto variantu však nedoporučujeme. Na ovoci se trénuje špatně a navíc si zalepíte všechny komponenty sladkou šťávou.

Přenášení motivů tetovaní

Vybraný motiv přeneseme na kůži pomocí kvalitního trojvrstvého přenášecího papíru, nepoužívejte žádné levné kopíráky z papírnictví, nejsou k tomu určené a na kůži se Vám nic neobtiskne. Na našem e-shopu www.protetovani.cz si můžete zakoupit vysoce kvalitní přenášecí papíry pro tetovací motivy za přijatelnou cenu.

Motiv můžeme nakreslit buď rovnou na žlutou část přenášecího papíru nebo již nakreslený obrázek přetahovat pomocí tužky na přenášecím papíru. Poslední nejlehčí ale také nejdražší variantou je vytisknout si motiv přímo na přenášecí papír pomocí speciální termotiskárny.

Kůže, na kterou motiv nanášíme musí být čistá, odmaštěná a oholená. Je dobré před přenosem natřít kůži speciálním transfer gelem neboli stencilem, díky kterému motiv lépe přilne ke kůži. Na trénování na umělé kůži Vám místo transfer gelu dobře poslouží i kuličkový deodorant. Nedoporučujeme ho však používat před tetováním na lidskou kůži, jelikož není určen pro podrážděnou kůži a mohli by se do kůže dostat chemikálie a způsobit těžkou alergickou reakci. 

Tak a to je prozatím vše. Firma www.protetovani.cz Vám tímto děkuje za přečtení článku a doufáme že jsme Vám zase pár věcí ujasnili.

Trénujte! Příště si povíme zase něco tetování.

Pokud máte jakékoli dotazy nebo by jste chtěli v příštím článku něco více objasnit neváhejte nás kontaktovat zde, nebo na našem Facebooku.

Rádi Vám poradíme.


  • Uveřejnil: Koseček
  • Zařazeno do: Rady/Návody
  • Přečteno: 27997
  • Komentář: 0

Vložit komentář