JAK SPRÁVNĚ NASTAVIT CÍVKOVÝ TETOVACÍ STROJEK


NASTAVENÍ CÍVKOVÉHO TETOVACÍHO STROJKU

Na úvod by jsme rádi poukázali na to které části tetovacího cívkového strojku mají vliv na jeho správný chod.

V první řadě je zde kladívko : U kladívka je rozhodující jeho váha. Čím těžší kladívko máme tím je  tetovací strojek pomalejší a naopak čím je kladívko lehčí tím je tetovací strojek rychlejší. Standardně se váha kladívka pohybuje okolo 10g až 14g. Na kladívko se také upíná jehla a zajišťuje pomocí tzv. T gumiček.

Dále jsou tu planžety pro tetovací strojek. Zde je rozhoduje více aspektů, například to jak je planžeta ohnutá, jaká je její tvrdost či jak je široká.

Čím je planžeta širší tím je také tvrdší. Tvrdší planžetu potřebujeme ke zrychlení tetovacího strojku a měkkou nebo-li užší ke zpomalení strojku.
Dále jsou zde cívky, ty oproti planžetám a kladívka většinou ve strojku nevyměňujeme a tudíž záleží jaký strojek si pořídíme. Tedy kolikátí závitový (může být uváděno i kolikátí wrapový). Čím více je zde závitů tím je strojek silnější. Pro všechnu práci ale většinou nepotřebujeme ten nejsilnější tetovací strojek. Většinou se cívkové tetovací strojky pohybují v rozmezí 8 až 12 závitů (wrapů).
  V neposlední řadě je pro chod tetovací strojku důležitý kondenzátor. Čím větší je kondenzátor (čím má větší hodnotu) zvolíme tím silnější ale pomalejší strojek máme. Naopak čím menší (menší hodnotu) kondenzátor máme tím je strojek slabší ale chod je rychlejší. 
Pro linkování je vhodné mít tetovací strojek nastavený tak aby byl rychlý . Vhodné je tedy: lehčí kladívko, kondenzátor z menší hodnotou, tvrdší planžeta. Pro linkování se používají jehly s označením RL.
Pro vybarvování či stínování ploch je vhodné mít strojek nastavený tak aby byl naopak pomalejší . Vhodné je tedy: těžší kladívko, kondenzátor s větší hodnotou a měkčí planžeta. Pro vybarvování nebo stínování menších ploch se používají jehly s označením RS, pro vybarvování velkých ploch jsou vhodnější jehly  s označením M (magnum). Čím větší hodnotu jehly (3,5,9,11,...) máme tím silnější je zapotřebí strojek.  • Uveřejnil: Koseček
  • Zařazeno do: Rady/Návody
  • Přečteno: 6927
  • Komentář: 0

Vložit komentář