JAK PŘENÉST TETOVACÍ MOTIV

JAK PŘENÉST TETOVACÍ MOTIV

PŘENÁŠENÍ TETOVACÍCH MOTIVŮ ANEB PŘENÁŠECÍ PAPÍR JAK NA TO

K přenesení tetovacího motivu budeme potřebovat:
                - Obtiskovací 3 vrstvý papír pro tetování (ve skutečnosti má papír 4 vrstvy, jedna je však ochranná a vyhodí se)
                - Speciální přenašeč tetovacích motivů v formě gelu či krému k tomuto určeným
                - Propisku či tužku s ořezaným hrotem
                - Čistou pokožku

Ruční obtiskování motivů můžeme provádět hned několika způsoby. My si však vysvětlím dva základní, které se od sebe liší použitím tetovacího nákresu. Záleží totiž na tom či budeme používat vytisknutý či nakreslený obrázek nebo budeme obkreslovat z katalogu.

1. Způsob: Použití vytisknutého obrázku
Pokud používáme vytisknutý obrázek, který si můžeme několikrát vytisknout či při tetování používat jako předlohu foto obrázku z počítače či mobilního zařízení. Tedy pokud neexistuje pouze jediný kus obrázku a můžeme jednu kopii zničit.
Postup:
- Vezmeme si přenášecí papír, odstraníme druhou vrstvu, tato vrstva je pouze ochranná, chrání obtiskovací vrstvu před nechtěným znečištěním. Tuto vrstvu také poznáme podle zašpinění od nabarvené vrstvy a zpravidla jde nejsnadněji vytáhnout.
- Vezmeme si motiv a položíme ho na vrchní stranu přenašecího papíru (nyní to vypadá tak, že máme motiv a pod ním všechny tři strany tedy 1. motiv, 2. průsvitný papír, na který se motiv obtiskne a který budeme následně přikládat na kůži, 3. nabarvený papír pouštějící barvu na průsvitný, 4. podložkový nažloutlý papír)
Pozn.: motiv můžeme v růžku malinko přilepit páskou, aby se neposouval.
- Vezmeme si tužku či propisku a začneme obkreslovat motiv, kreslíme přímo po vytisknutém motivu. Snažíme se obkreslit hlavně obrys, detaily, stíny či vyšrafovat vybarvená místa.
- Jakmile máme všechny části obkreslené, odstraníme vytisknutý motiv a vystřihneme ho na průsvitném papíru. Snažíme se stříhat co nejvíce do tvaru a bereme ohled na oblost místa, kde budeme motiv obtiskovat. Pokud tedy obtiskujeme na oblé místo můžeme obrys v určitých místech nastřihnout.
- Naneseme na čistou pokožku přenášecí gel či krém a necháme ho chvíli vsáknout do pokožky. Pokožka, nesmí být ani příliš mokrá či příliš suchá. Ideální stav je ten, kdy je pokožka lepkavá.
- Přiložíme nákres a důkladně přitiskneme tak, aby nevznikla žádná bublina či zvrásnění.
- Jedním pomalým táhlým pohybem odstraníme šablonu a necháme zaschnout.

2. Způsob: Použití ručně malovaného či katalogového obrázku
Tato metoda je vhodná pro ty, kteří používají ručně nakreslený obrázek či obrázek z katalogu, který si nechceme zničit, ať už pro případ předlohy při tetování či k založení nebo vystavení.
Postup:

- Vezmeme si obtiskovací papír a v tomto případě druhou ochranou vrstvu vytáhneme, ale nevyhodíme, budeme ji ještě potřebovat.
- Vezmeme si motiv a položíme ho na vrchní stranu přenášecího papíru, na tento motiv dáme naši schovanou a nevyhozenou ochranou vrstvu, díky tomuto úkonu budeme malovat po ochranné vrstvě (která je také průhledná) a nepoškodíme si originální obrázek (nyní to vypadá tak, že máme motiv a pod ním všechny čtyři strany tedy: 1. ochranná průhledná vrstva, po které budeme kreslit; 2. motiv; 3. průsvitný papír, na který se motiv obtiskne, a který budeme následně přikládat na kůži; 4. nabarvený papír pouštějící barvu na průsvitný; 5. podložkový nažloutlý papír)
Pozn.: motiv můžeme v růžku malinko přilepit páskou, aby se neposouval
- Vezmeme si tužku či propisku a začneme obkreslovat motiv, tentokrát kreslíme po průhledné ochranné vrstvě a nepoškodíme si tím originální obrázek. Snažíme se obkreslit hlavně obrys, detaily, stíny či vyšrafovat vybarvená místa.
- Jakmile máme všechny části, tak odstraníme ochranný papír, malovaný či katalogový motiv a vystřihneme motiv na průsvitném papíru. Snažíme se stříhat co nejvíce do tvaru a bereme ohled na oblost místa, kde budeme motiv obtiskovat. Pokud tedy obtiskujeme na oblé místo, můžeme obrys v určitých místech nastřihnout.
- Naneseme na čistou pokožku přenášecí gel či krém a necháme chvíli vsáknout do pokožky. Pokožka nesmí být ani příliš mokrá ani příliš suchá. Ideální stav je ten, kdy je pokožka lepkavá.
- Přiložíme nákres a důkladně přitiskneme tak aby nevznikla žádná bublina či zvrásnění.
- Jedním pomalým táhlým pohybem odstraníme šablonu a necháme zaschnout

Tagy